DZIEŃ MATKI - uroczystość gminna

26 maja, Dzień Matki, wyjątkowe święto, które staje się okazją dla wszystkich dzieci, tych małych i tych trochę większych, dla wyrażenia ogromnej miłości, wdzięczności i szacunku wszystkim Mamom.

Tegoroczne, gminne obchody Dnia Mamy odbyły się w sobotnie przedpołudnie na boisku im. W. Smolarka. Uroczystość przygotowały dzieci z grup: III (4-latki), V (5-latki) i VII (6-latki), pod kierunkiem swoich pań: Moniki Bartnik, Wioletty Gralka i Marty Pajor. Każda z grup zaprezentowała się w tańcach, wierszach, instrumentacjach utworów muzyki klasycznej. Wszystkie dzieci całym sercem śpiewały piosenki dla swoich mam, a w każdej chwili występów podkreślały miłość i przywiązanie do nich. Zwieńczeniem spotkania była opowieść ruchowa do kołysanki „Był sobie król…”, w wykonaniu wszystkich dzieci oraz z serca płynące życzenia, te wyrecytowane i te wyśpiewane. Do życzeń przyłączyła się również dyrektor przedszkola Romana Kozińska, która życzyła pięknego dnia wszystkim Mamom w imieniu swoim i pozostałych organizatorów: Urzędu Miasta Uniejów, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Uniejowie, PGK Termom Uniejów.

My nauczyciele Miejskiego Przedszkola w Uniejowie również życzymy wszystkim Mamom samych słonecznych dni i bezwarunkowej miłości ich dzieci na każdy dzień życia :)