Z wizytą u Mikołaja - przedszkolaki z grupy VII i VIII w Kołacinku

17 listopada 2017 r. przedszkolaki z oddziału VII i VIII wraz z wychowawcami: Martą Pajor i Małgorzatą Wojtasiak. odwiedziły Krainę Świętego Mikołaja w Kołacinku.

Pierwszym punktem naszej wycieczki były warsztaty plastyczno – manualne, w czasie których dzieci wykonywały ozdoby świąteczne. Własnoręcznie zrobione przedmioty mali artyści zabrali ze sobą jako pamiątkę z Krainy Świętego Mikołaja. Na zakończenie warsztatów przedszkolaki obejrzały bajki o tematyce świątecznej. Po warsztatach dzieci udały się do sali zabaw. Tam rozwijały swoją sprawność i koordynację ruchową, pobudzały wyobraźnię, a także pokonywały słabości oraz budowały swoją odwagę i zgodną współpracę w grupie. Po skończonej zabawie dzieci zjadły posiłek przygotowany przez przedszkole i napiły się ciepłej herbatki. Po odpoczynku Śnieżynka zaprosiła wszystkich na „Bajkową ścieżkę”. W czasie spaceru przedszkolaki poznały elementy scenografii Krainy Świętego Mikołaja, spotkały postacie znane z książek i filmów, obejrzały aranżacje miejsc związanych z bajkowymi postaciami oraz wysłuchały króciutkich bajeczek o „Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”, „Czerwonym Kapturku”, „Trzech świnkach”, „Królowej Śniegu”, „Jasiu i Małgosi”, „Krzesiwie”, „Calineczce” i „Kocie w butach”. W czasie spaceru przedszkolaki spotkały się z Dziadem Mrozem, rosyjskim krewnym Świętego Mikołaja, który zaprosił ich do swojego domu. Potem przedszkolaki zwiedziły dom Świętego Mikołaja, a następnie wrzuciły, do stojącej obok domku skrzynki pocztowej, listy do Świętego Mikołaja, które napisały w domu przy pomocy rodziców. Następnie dzieciaczki podziwiały szopkę bożonarodzeniową, w której znajdowały się naturalnej wielkości figury zwierząt i ludzi. Ostatnim punktem naszej wycieczki była Sala Tronowa Świętego Mikołaja, gdzie odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem. Przedszkolaki porozmawiały z Nim o swoich marzeniach i prezentach, które chciałyby otrzymać od Niego oraz złożyły obietnicę. Za mile spędzony czas w Krainie przedszkolaki wręczyły Śnieżynce podziękowanie. Po spotkaniu wyruszyliśmy w podróż do domku. Wszyscy uczestnicy są bardzo zadowoleni z wycieczki, która była pełna niezapomnianych wrażeń i przeżyć.

Marta Pajor