Spotkanie z sadownikiem

W dniu 27.10.2017 r. odbyło się spotkanie z sadownikiem panią Moniką Hajduk. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z grupy VI.

Celem wizyty było bliższe  poznanie przedszkolaków z pracą sadownika  oraz zachęcenie dzieci do prowadzenia zdrowego stylu życia poprzez promowanie owoców jako darów natury. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Jesień” przeczytanego przez panią Monikę,  dzieci śpiewały piosenki o tematyce jesiennej oraz dokonały „zdrowych wyborów owoców”. Gość przekazał wiele cennych informacji na temat drzewek owocowych i owoców. Dzieci zapoznały się także  z  różnymi gatunkami jabłek a także spróbowały suszonych owoców z sadu pani Moniki. Przedszkolaki, w podziękowaniu za wizytę, obdarowały gościa przygotowanymi przez siebie upominkami. Zajęcia z udziałem sadownika bardzo  podobały  się dzieciom i na pewno na długo pozostaną w ich pamięci.

Monika Szafarz