Cała Polska czyta dzieciom - Spotkanie z leśnikiem

07.11.2017 r. odbyło się spotkanie w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom pod hasłem „Jesienne zwyczaje zwierząt”.

W naszym przedszkolu gościliśmy  leśniczego pana Witolda Ochapskiego. W czasie spotkania przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. „Przygoda Hałabały”, podczas którego rozwijały umiejętność uważnego słuchania i wypowiadania się na podany temat. Ponadto dowiedziały się jak wygląda praca leśniczego. Pan Witold uświadomił dzieciom, że zwierzęta i drzewa też chorują i potrzebują pomocy, a także wskazał w jaki sposób trzeba się nimi zająć. Zwrócił też uwagę na to w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy a także jak należy dokarmiać zwierzęta zimą. Na koniec spotkania dzieci wręczyły gościowi podziękowanie za zaangażowanie i mile spędzony czas.

Monika Szafarz