Bezpieczny przedszkolak

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, naszych przedszkolaków odwiedził Pan Policjant, st. asp. Dariusz Nadolny . Zajęcia odbyły się pod hasłem "Bezpieczny przedszkolak" i były połączone z ogólnopolską akcją „Cała Polska czyta dzieciom”.

Przedszkolaki z wielką uwagą wysłuchały bajki, pt. „Na ulicy” M. Strzałkowskiej czytanej przez gościa. Podczas spotkania dzieci utrwaliły posiadaną wiedzę na temat zasad bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe, tj.112 i 997. Ponadto Pan Policjant opowiedział również o znakach drogowych oraz zaprezentował gesty, jakie wykonują policjanci kierujący ruchem. W czasie spotkania nie zabrakło również zabaw muzyczno – ruchowych z gościem. Na zakończenie przedszkolaki dziękując za cenne rady wręczyły  Panu Policjantowi podziękowanie.