Z wizytą u stomatologa

W ramach realizacji ogólnopolskiego programu „Akademia Zdrowego Przedszkolaka” dzieci z grupy III i VI 31 maja 2017r. wybrały się do gabinetu stomatologicznego, w którym na co dzień pracuje pani doktor Małgorzata Król-Wappa.

Celem wizyty była pogadanka na temat ważności i konieczności dbania o higienę jamy ustnej, przełamanie obaw przed wizytą u dentysty, a także kształtowanie nawyków prozdrowotnych. Przedszkolaki dobrze wiedzą o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe, wiedzą jakie pokarmy dobrze służą budowie zębów, a jakie je niszczą. Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego. Dowiedziały się również jak dbać o zęby, by były zawsze piękne i zdrowe. Pani doktor z niezwykłą serdecznością skontrolowała zęby odważnych przedszkolaków. Na pamiątkę spotkania  dzieci wręczyły podziękowanie i laurkę z życzeniami. Wizyta u stomatologa odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła przedszkolaków. Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.  Bardzo dziękujemy za tak życzliwe przyjęcie i liczymy na dalszą, owocną współpracę.

Wioletta Gralka, Monika Szafarz