Wycieczka do Konina grupa III i IV

15 maja dzieci 4-letnie z grupy III i IV  odwiedziły Park Makiet Mikroskala w Koninie.

Zobaczyły tam  makiety kolejowe pełne świateł i barw, makietę wesołego miasteczka oraz ulubionych postaci z bajek. Największą frajdę sprawiały dzieciom  przyciski, dzięki którym  uruchamiały całe makiety lub ich elementy, jak poszczególne składy pociągów. Poza makietami, dla dzieci przygotowano ogromny tor z ponad dziesięcioma tysiącami szklanych kulek – te po zwolnieniu blokady przemierzały  trasę, gdzie zostały umieszczone dzwonki i ruchome przeszkody – dzięki nim dzieciaki mogły dowolnie zmieniać bieg trasy kulek. Nie trudno sobie wyobrazić jak hałaśliwa jest ta zabawa! Przedszkolaki mogły się również wyszaleć podczas zabaw w Figloraju – atrakcji na prawdę nie brakowało. W czasie pobytu na wycieczce, dzieci miały możliwość odpocząć, pobudować  z klocków a także zjeść posiłek. Po tak obfitującym w atrakcje dniu 4-latki wróciły do Uniejowa zmęczone ale bardzo zadowolone i podekscytowane.

Małgorzata Kaźmierczak, Wioletta Gralka