Pierwszy Dzień Wiosny

Powitanie wiosny w naszym przedszkolu rozpoczęło się już w poniedziałek, 20 marca.

Tego dnia do naszego przedszkola przyjechali aktorzy Agencji Artystycznej Kanon z Krakowa, z przedstawieniem, pt. „Wiosenna euforia”. Koziołek Mietek, Wiewiórka Basia, Dzik Władzio i pani Łosiowa w humorystyczny sposób, przybliżyły dzieciom świat przyrody i zagadnienia związane ze zmianami pór roku i ochroną środowiska. W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, przedszkolaki pożegnały zimę w towarzystwie Marzanny – symbolu zimy. Dzieci w pierwszym, wiosennym korowodzie przemaszerowały ulicami naszego miasta, a później, po pożegnaniu z Marzanną, w przedszkolnym ogrodzie szukały pierwszych oznak nowej pory roku. Dla najbardziej spostrzegawczych poszukiwaczy były dyplomy, a dla wszystkich grup, wiosenne kwiaty.